Přeskočit na hlavní obsah

Terminál

Základní informace

Terminál mobilní aplikace nabízí jednu z nejpohodlnějších cest, jak si docházku a rozpis práce zaznamenávat. Stiskem jednotlivých tlačítek je aplikaci okamžitě předána informace, jakou činnost v danou chvíli pracovník vykonává. V Docházce zároveň při stisku tlačítka dochází k zjištění aktuální polohy pracovníka (není li vypnuto), což umožňuje správci účtu rychlou a spolehlivou kontrolu docházky. Součástí terminálu jsou také informace o aktuálně probíhající činnosti.


Možnosti terminálu

Mobil terminal
FunkcePopis
Ne/nabízet doplnění poznámkyPomocí ikony Icon desciprion je možné si vybrat, jestli má Výkaz práce při stisknutí některé z činností automaticky nabízet možnost, k stisknuté činnosti připsat poznámku.
LokalizacePomocí ikony Icon localization je možné si vybrat, jestli má Výkaz práce při stisknutí některé z činností automaticky zjišťovat aktuální polohu pracovníka.
TlačítkaPo založení nového účtu jsou do terminálu automaticky přidána tlačítka dle základního nastavení. Správce účtu může v nastavení činností upravovat, jaká tlačítka budou k dispozici.
Možnosti tlačítekStisk tlačítek může mít rozdílnou odezvu v závislosti na jejich nastavení v činnostech. Činnost může být zaznamenána:
  • do docházky pod svým názvem. Rozpis práce nabídne generovaný záznam, který je možné potvrdit. Když je záznam potvrzen, je do rozpisu práce vytvořen standardní záznam obecné práce.
  • do rozpisu práce pod svým názvem. Do docházky je zaznamenána obecná práce.
  • do docházky pod svým názvem. Rozpis práce nabízí generovaný záznam, který je možné potvrdit. Když je záznam potvrzen, je do rozpisu práce vytvořen záznam, který je také pojmenován jako tato činnost.
Zbarvení tlačítekModrou barvou jsou zobrazována tlačítka reprezentující činnosti, které se počítají do pracovní doby. Černou barvou jsou zobrazena tlačítka, reprezentující činnosti, které se do pracovní doby nepočítají. Červeně podbarvené tlačítko „Konec práce“ reprezentuje ukončení pracovní činnosti za daný den.
Informační lištaZde se zobrazují informace k aktuálně probíhající činnosti pracovníka. Lze se podívat, kdy pracovník s činností začal, o jakou činnost se jedná a jak dlouho se činností již zabývá. Tato informace může být zobrazována na základě aktuálního záznamu v docházce, nebo v rozpisu práce. Výběr závisí na tom, z které agendy je pracovníkovi dle jeho nastavení počítán podklad pro výpočet mzdy. Dále může být zobrazena i informace o tom, kde pracovník činnost vykonává a na jaké zakázce, nebo její části momentálně pracuje.

Nastavení - veškerá hlubší nastavení účtu, ovlivňující také Mobilní aplikaci se provádějí v Aplikaci na webu.