Přeskočit na hlavní obsah

Úvazky pracovníků

Základní informace

V této části se do aplikace nastavuje, jaký pracovní úvazek mají pracovníci smluvně domluvený se zaměstnavatelem. Na základě uvedeného počtu hodin, které má pracovník denně odpracovat, je také v aplikacích zobrazováno, kolik času ještě zbývá odpracovat za daný den a měsíc. Tyto informace se zobrazují v Aplikaci na webu v přehledech, v Sestavách a v agendě Výkaz práce. Taktéž je můžete nalézt ve Výkazu práce pro PC , pro mobilní zařízení a v docházkovém terminálu. K dispozici je též export seznamu pracovních úvazků.

úvazky pracovníků

Důsledky smazání úvazku pracovníka

Tato akce ovlivní tiskové sestavy, pro které byly mazané úvazky použity. Nadále již nebude možné v nich porovnat poměr reálně odpracovaných hodin a hodin, které pracovník odpracovat měl. Jako alternativa ke smazání úvazku pracovníka slouží možnost „Platnost ukončena“ v záložce Pracovníci. Po ukončení platnosti pracovníka, se i platnost jeho pracovního úvazku automaticky převede na ukončenou.


Nový úvazek pracovníka

V tomto formuláři se vybírá, kterému pracovníkovi bude přiřazena jaká pracovní doba a taktéž datum, od kdy tento pracovní úvazek vejde v platnost.

úvazek pracovníka
Více informací k vytvoření úvazku pracovníka
ČástPopis
PracovníkV tomto poli se vybírá ze seznamu pracovník, pro kterého je pracovní úvazek nastavován. Pokud ještě není založen pracovník, kterému má být přiřazen pracovní úvazek, lze toto napravit v části Pracovníci.
pracovník
Pracovní dobaV tomto poli se vybírá pracovní doba, která má být pracovníkovi přiřazena.
Pokud ještě není založena pracovní doba, která má být přiřazena pracovníkovi, lze toto napravit v části Pracovníci - Pracovní doba.
pracovní doba
Platnost odDatum od kdy je pro pracovníka tento pracovní úvazek platný. V průběhu času je možné pro jednoho pracovníka zadat postupně různé úvazky. Vejde-li časově v platnost nový úvazek, ten starší své platnosti pozbývá.

Pracovní prostředí - Informace k ovládání tabulky s úvazky pracovníků a popis tlačítek Zobrazit, či Exportovat naleznete v části Základní ovládání.