Přeskočit na hlavní obsah

Svátky

Základní informace

V této části se do aplikace nastavují státní svátky pro daný rok. Ty jsou následně u všech pracovníků zohledňovány v podkladu pro výpočet mzdy v části Tiskové sestavy. Během svátků aplikace bude ignorovat nastavený úvazek pracovníka a nebude za takové dny přidávat pracovníkovi čas, který je třeba odpracovat. K dispozici je též export seznamu svátků.

svátky

Nový svátek

V tomto formuláři se vybírá datum, kdy svátek probíhá a pojmenování svátku.

nový svátek
Více informací k vytvoření svátku
ČástPopis
DatumZde se vybere, během kterého dne daný svátek probíhá.
NázevPojmenování, díky kterému bude možné identifikovat, o jaký svátek se jedná.

Generování svátků

Aplikace nabízí dvě možnosti, jak vygenerovat standardní státní svátky.

FunkcePopis
Automatické generováníSvátky jsou generovány automaticky ve chvíli, kdy je do aplikace v daném roce vložen nový záznam některým z pracovníků.
Generátor svátkůPro správce, kteří chtějí vygenerovat svátky ručně, bez nutnosti zadávat napřed záznam, je k dispozici tlačítko Generátor svátků. Po stisknutí tohoto tlačítka je třeba ve formuláři vybrat, pro jaký rok mají být svátky vygenerovány a potvrdit volbu tlačítkem „Vygenerovat svátky“.
Pokud již nějaké svátky byly vytvořeny, aplikace správce upozorní, že ty budou smazány a nahrazeny nově vygenerovanými, což může správce potvrdit, či celou akci zrušit.
generátor svátků

Pracovní prostředí - Informace k ovládání tabulky se svátky a popis tlačítek Zobrazit, či Exportovat naleznete v části Základní ovládání.