Přeskočit na hlavní obsah

Prostoje

Základní informace

Tento formulář slouží k vytváření důvodů, proč mohlo mít vozidlo prostoj. Prostoje jsou následně využívány při zapisování záznamů do Knihy jízd. K dispozici je též export seznamu prostojů.

prostoje menu

Omezení možnosti smazání prostojů

Prostoj nemůže být smazán, pokud existují s ním spojené záznamy v Knize jízd.

Před úplným smazáním prostoje je nutné všechny takové záznamy odstranit, nebo v nich důvod prostoje změnit. Doporučujeme zvážit alternativní možnost, v podobě ukončené platnosti, v úpravách prostoje.


Nový prostoj

Na formuláři prostoj vozidla se určuje, o jaký důvod prostoje se jedná a jaký pro něj v aplikaci bude použit kód. V případě potřeby se v tomto prostoru také dá ukončit platnost prostoje pro tuto aplikaci.

formulář
Více informací k vytváření nového prostoje
ČástPopis
NázevSpecifické pojmenování, dle kterého lze jednoznačně identifikovat o jaký prostoj se jedná.
KódKratší označení prostoje, pro jeho rychlejší identifikaci, či snazší filtrování záznamů.
Platnost ukončenaZaškrtnutím lze ukončit platnost prostoje. Je-li platnost ukončena, nové záznamy Knihy jízd již nebudou tento důvod prostoje nabízet k výběru. Staré záznamy zůstanou uloženy tak, jak byly, včetně toho, že vozidlo mělo prostoj z tohoto důvodu. Platnost prostoje lze obnovit.
Alternativní možností s podobnou funkcí je tlačítko Smazat.

Pracovní prostředí - Informace k ovládání tabulky s prostoji a popis tlačítek Zobrazit, či Exportovat naleznete v části Základní ovládání.