Přeskočit na hlavní obsah

Obsluha strojů

Základní informace

Tento formulář slouží k nastavení, kdo obsluhuje vybraný stroj a tedy i může ke stroji vytvářet záznamy ve Výkazu strojů. Obsluhující prcovníci mohou vytvářet pouze záznamy svých prací se strojem. Alternativou s více možnostmi jsou Odpovědné osoby. K dispozici je též export seznamu obsluhujících pracovníků.

Obsluha strojů menu

Nová obsluha stroje

V tomto formuláři se vybírá pracovník a stroj, ke kterému má být přiřazen jako obsluha. Také je možné zde nastavit omezení, od kdy, do kdy, je pracovník obsluhou tohoto stroje.

Obsluha strojů formulář
Více informací k vytváření nové obsluhy stroje
FunkcePopis
StrojV tomto poli se vybírá ze seznamu stroj, pro které je vybírána obsluha. Pokud ještě není založen stroj, kterému má být přiřazena obsluha, lze toto napravit v části Výkaz strojů - Stroje.
Výběr stroje
ObsluhaV tomto poli se vybírá ze seznamu pracovník, který má být obsluhou vybraného stroje. Pokud ještě není založen pracovník, kterému má být přiřazen stroj, lze to napravit v části Pracovníci.
Výběr obsluhy
Datum odDatum, od kdy je pracovník obsluhou stroje a tedy od kdy je oprávněn zapisovat své práce se strojem do Výkazu strojů.
Datum doDatum, do kdy je pracovník obsluhou stroje a tedy do kdy je oprávněn zapisovat své práce se strojem do Výkazu strojů.

Pracovní prostředí - Informace k ovládání tabulky s obsluhami strojů a popis tlačítek Zobrazit, či Exportovat naleznete v části Základní ovládání.